Brak wyników

Film

3 listopada 2021

Związki
Zestaw 2

Strona główna › Związki

Zestaw II
Związki
Zbudowanie trwałego, pełnego akceptacji, miłości i szacunku związku wbrew pozorom nie jest łatwe. Pozostając w bliskiej relacji jesteśmy narażeni na wiele sytuacji, które mogą prowadzić do niepotrzebnych kłótni, konfliktów i kryzysów, a co za tym idzie, osłabiać nasze uczucia i oddalać nas od siebie. Dlatego tak ważna jest rozmowa, okazywanie sobie wsparcia oraz starania, aby w codziennych sytuacjach i gestach odnaleźć bliskość i czułość. W tej serii dowiesz się, jak być otwartym na potrzeby własne i partnera/partnerki, nauczysz się uważnie słuchać i akceptować odmienne zdanie drugiej strony. Wyposażysz się w praktyczne sposoby, które ułatwią Ci pielęgnowanie Waszych uczuć i pozwolą zbudować trwałą, pełną zaufania, akceptacji i zaangażowania relację.
Posłuchaj darmowego rozdziału

Cena audiobooka

49 zł

Masz już ten audiobook? Zaloguj się

10 minut 20 sekundy
Jak żyć osobno razem? O zachowaniu anatomii w związku

W relacjach każdego związku następują wahania pomiędzy tym, czy być bardziej czy mniej odrębnym. Co dokładnie oznacza pojęcie autonomii w związki i jak ona może się objawiać na co dzień? Dlaczego tak ważne dla własnego samopoczucia i dobrostanu psychicznego jest bycie samym ze sobą i czas na rozmowę z własnymi potrzebami? Przy użyciu jakich słów zakomunikować partnerowi/partnerce potrzebę bycia samemu, aby druga strona nie poczuła się odrzucona i zrozumiała nasz przekaz?

play_circle_filled Odtwórz darmowy fragment
12 minut 27 sekundy
Jak przestać kontrolować i zaufać partnerowi/partnerce?

Nikt nie lubi być pod stałym nadzorem. W przypadku związków niekiedy lubimy jednak trzymać rękę na pulsie… Dlaczego w relacjach pojawia się chęć kontroli partnera/partnerki i jak ona wpływa na trwałość związku? Jak wyzbyć się błędnych przekonań na temat lojalności partnera/partnerki i w zamian tego nauczyć się pracować nad obustronnym zaufaniem? Kiedy zazdrość staję się zagrożeniem dla relacji i prowadzi do konfliktów, nieporozumień a w ostateczności do rozpadu związku i jak temu zaradzić?

lock Zaloguj się, by uzyskać dostęp
10 minut 42 sekundy
Jak zadbać o czułość w związku?

Czułość jest jedną z ważniejszych rzeczy leżących u podstaw miłości. Co to znaczy być czułym dla siebie i dlaczego samoczułość jest niezbędna dla późniejszego okazywania uczuć drugiej stronie? W jaki sposób umiejętnie rozwijać docenianie, współczucie i wdzięczność do siebie samego i swojego partnera/partnerki, aby relacja stała się pełna zrozumienia i miłości? Jak poprzez małe gesty i proste sytuacje codzienne zadbać o czułość i bliskość w związku, tak aby był on bezpieczną ostoją?

lock Zaloguj się, by uzyskać dostęp
9 minut 09 sekundy
Jak rozmawiać, aby uniknąć „cichych dni” w związku?

Dla tych, którzy „ciche dni” inicjują, mają one pełnić funkcję kary lub zemsty. Przy użyciu jakich technik komunikacyjnych prowadzić otwartą i szczerą komunikację, tak aby w Twojej relacji nie pojawiały się niedopowiedzenia i konflikty? Jak nauczyć się akceptować inność bliskich oraz z wyrozumiałością słuchać o doświadczaniu danej sytuacji przez drugą osobę? Dlaczego tak ważna podczas rozmów z partnerem/partnerką jest próba kontroli własnych emocji i uczuć oraz w jaki sposób ograniczyć nadmierne reakcje emocjonalne związane ze stresem i frustracją?

lock Zaloguj się, by uzyskać dostęp
11 minut 00 sekundy
Co dać sobie w zamian za komunikat typu „On/Ona powinien/powinna się domyślić”?

„Domyśl się” – te słowa padają niekiedy podczas kłótni z partnerem/partnerką i zazwyczaj do niczego nie prowadzą. Dlaczego tak ważna dla budowania trwałej relacji jest rozmowa i bezpośrednie wyrażanie własnych potrzeb? Jak wyzbyć się wygórowanych oczekiwań wobec partnera/partnerki i nauczyć się mówić wprost o tym co w danym momencie przeszkadza nam w relacji? Jak nauczyć się nie oceniać partnera/partnerki tylko w rozmowie odnosić się do jego/jej zachowań, postaw i konkretnych sytuacji?

lock Zaloguj się, by uzyskać dostęp
11 minut 12 sekundy
Jak poradzić sobie z brakiem bliskości?

Czułość i bliskość są podstawowymi potrzebami każdego człowieka. Dlaczego tak ważne jest zauważenie i wskazanie sytuacji, które oddalają partnerów od siebie i sprawiają, że w relacji zaczynają pojawiać się kryzysy oraz oschłość? W jaki sposób zakomunikować partnerowi/partnerce potrzebę bliskości oraz nauczyć się rozmawiać o wzajemnych potrzebach związanych z intymnością i czułością? Jak być równorzędnymi partnerami w związku i okazywać sobie wzajemne wsparcie, dzięki któremu relacja będzie silną podstawą do budowania trwałej więzi?

lock Zaloguj się, by uzyskać dostęp
11 minut 20 sekundy
Jak uważnie słuchać drugiej osoby?

Umiejętność uważnego słuchania jest podstawą dobrych relacji. Czym tak właściwie jest uważne słuchanie i dlaczego jest ono tak potrzebne do zbudowania trwałej, pełnej zrozumienia i akceptacji relacji? Jak w bezpośredni sposób wyrażać własne potrzeby i emocje, przy jednoczesnej akceptacji uczuć drugiej strony? W jaki sposób nauczyć się słuchać drugiej osoby i pozostać uważnym na jej potrzeby i emocje, nie zapominając o sobie samym?

lock Zaloguj się, by uzyskać dostęp

Przypisy