Wielu z nas codziennie zmaga się z „hałasem w głowie”. Czy mamy wpływ na to, co „mówi” do nas nasz umysł? Jak zbudować dystans do swoich myśli i jak nauczyć się je obserwować z boku? Czy jesteś ciekaw, jaka będzie Twoja następna myśl?
Każdego z nas może stresować coś innego. Jak znaleźć sposób na poradzenie sobie z sytuacją, która nas paraliżuje? Czy mamy wpływ na to, jak na nią zareagujemy? Dlaczego warto nauczyć się oswajać napięcie psychiczne?
Dziś odbieramy o wiele więcej bodźców niż nasi przodkowie. Czy w ogóle możliwe jest poradzenie sobie ze związanym z nimi dyskomfortem? Jak znaleźć swój sposób na „odstymulowanie się”? Do czego potrzebne jest nam wyciszenie swoich myśli?
Niekończąca się lista zadań może przytłaczać. Czym jest „emocjonalna harówka” i jak się od niej uwolnić? Czy wszystkie zadania musimy wykonywać samodzielnie? Co możemy zrobić, żeby się odciążyć i zacząć współpracować z bliskimi nad podziałem obowiązków?
Złość i frustracja potrafią przyjść niepostrzeżenie. Czy złoszczenie się może pokazać jakąś prawdę o nas samych? Jak panować nad swoimi emocjami? Dlaczego warto konstruktywnie przeżywać swoje frustracje?
Niekiedy lawirujemy między potrzebą spełniania oczekiwań, a chęcią uwolnienia się od poczucia winy. Czy niewykonanie listy zadań powinniśmy traktować jako porażkę? Jak nauczyć się odpuszczania i łagodności wobec siebie? Dlaczego warto kształtować w sobie wdzięczność i szacunek za to, co robimy?
Zdarza się, ze jako wrażliwcy stajemy się „gąbkami” i wchłaniamy emocje innych. Jak radzić sobie z uleganiem nastrojom osób z naszego otoczenia? Dlaczego warto, by osoby wysoko wrażliwe znalazły sposoby na odcięcie się od bodźców? Co robić, gdy relacja z kimś dołuje?