Brak wyników

Film

5 listopada 2021

Praca z emocjami

0 1006

Strona główna › Praca z emocjami

Zestaw III
Praca z emocjami
Każdego dnia odkrywamy siebie na nowo. W tej serii poznasz narzędzia do jeszcze głębszej pracy nad sobą. Jak nauczyć się troszczyć o siebie i zaakceptować swoją niedoskonałość, gdy otoczenie mówi, że liczą się sukcesy, pieniądze i certyfikaty? Dlaczego warto i jak zacząć pisać szczęśliwą historię swojego życia? Poznaj praktyczne sposoby na pielęgnowanie relacji ze swoim „ja”.
Posłuchaj darmowego rozdziału

Cena audiobooka

49 zł

Masz już ten audiobook? Zaloguj się

10 minut 52 sekundy
Jak poradzić sobie z natłokiem myśli i wyłączyć nieustającą analizę?

Wielu z nas codziennie zmaga się z „hałasem w głowie”. Czy mamy wpływ na to, co „mówi” do nas nasz umysł? Jak zbudować dystans do swoich myśli i jak nauczyć się je obserwować z boku? Czy jesteś ciekaw, jaka będzie Twoja następna myśl?

play_circle_filled Odtwórz darmowy fragment
10 minut 35 sekundy
Jak radzić sobie z sytuacjami stresowymi?

Każdego z nas może stresować coś innego. Jak znaleźć sposób na poradzenie sobie z sytuacją, która nas paraliżuje? Czy mamy wpływ na to, jak na nią zareagujemy? Dlaczego warto nauczyć się oswajać napięcie psychiczne?

lock Zaloguj się, by uzyskać dostęp
10 minut 47 sekundy
Jak sobie pomóc, kiedy czujemy się przestymulowani?

Dziś odbieramy o wiele więcej bodźców niż nasi przodkowie. Czy w ogóle możliwe jest poradzenie sobie ze związanym z nimi dyskomfortem? Jak znaleźć swój sposób na „odstymulowanie się”? Do czego potrzebne jest nam wyciszenie swoich myśli?

lock Zaloguj się, by uzyskać dostęp
12 minut 40 sekundy
Jak sobie radzić z codziennym „Wszystko jest na mojej głowie”?

Niekończąca się lista zadań może przytłaczać. Czym jest „emocjonalna harówka” i jak się od niej uwolnić? Czy wszystkie zadania musimy wykonywać samodzielnie? Co możemy zrobić, żeby się odciążyć i zacząć współpracować z bliskimi nad podziałem obowiązków?

lock Zaloguj się, by uzyskać dostęp
9 minut 43 sekundy
Jak nie wpadać szybko w złość i frustrację?

Złość i frustracja potrafią przyjść niepostrzeżenie. Czy złoszczenie się może pokazać jakąś prawdę o nas samych? Jak panować nad swoimi emocjami? Dlaczego warto konstruktywnie przeżywać swoje frustracje?

lock Zaloguj się, by uzyskać dostęp
10 minut 07 sekundy
Jak nie obarczać się poczuciem winy za niezrobienie rzeczy z „listy zadań”?

Niekiedy lawirujemy między potrzebą spełniania oczekiwań, a chęcią uwolnienia się od poczucia winy. Czy niewykonanie listy zadań powinniśmy traktować jako porażkę? Jak nauczyć się odpuszczania i łagodności wobec siebie? Dlaczego warto kształtować w sobie wdzięczność i szacunek za to, co robimy?

lock Zaloguj się, by uzyskać dostęp
12 minut 34 sekundy
Co robić, aby nie ulegać nastrojom innych i nie przenosić na siebie negatywnych emocji innych ludzi?

Zdarza się, ze jako wrażliwcy stajemy się „gąbkami” i wchłaniamy emocje innych. Jak radzić sobie z uleganiem nastrojom osób z naszego otoczenia? Dlaczego warto, by osoby wysoko wrażliwe znalazły sposoby na odcięcie się od bodźców? Co robić, gdy relacja z kimś dołuje?

lock Zaloguj się, by uzyskać dostęp

Przypisy