Brak wyników

Film

5 listopada 2021

Odkrywanie siebie
Zestaw 4

0 994

Strona główna › Odkrywanie siebie

Zestaw IV
Odkrywanie siebie
Każdego dnia odkrywamy siebie na nowo. W tej serii poznasz narzędzia do jeszcze głębszej pracy nad sobą. Jak nauczyć się troszczyć o siebie i zaakceptować swoją niedoskonałość, gdy otoczenie mówi, że liczą się sukcesy, pieniądze i certyfikaty? Dlaczego warto i jak zacząć pisać szczęśliwą historię swojego życia? Poznaj praktyczne sposoby na pielęgnowanie relacji ze swoim „ja”.
Posłuchaj darmowego rozdziału

Cena audiobooka

49 zł

Masz już ten audiobook? Zaloguj się

10 minut 52 sekundy
Jak być wsparciem dla siebie samego w czasach niepewności?

Pandemia to czas ogromnych zmian, które mogą wzbudzać strach. Dlaczego warto nauczyć się być swoim przyjacielem? Co robić, by dać samemu sobie wsparcie? Za pomocą jakich strategii zaopiekować się swoim lękiem?

play_circle_filled Odtwórz darmowy fragment
11minut 38 sekundy
Co to znaczy pobyć ze sobą – jak to ćwiczyć?

Warto czasem świadomie pobyć sam na sam ze sobą. Jak sprawdzić, co u nas słychać? Co zrobić, by znaleźć przestrzeń i czas na to, by poznawać siebie i jak to wykorzystać? Dlaczego możesz odczuwać napięcie i dyskomfort w relacji ze swoim „ja”?

lock Zaloguj się, by uzyskać dostęp
8 minut 43 sekundy
Jak zbudować poczucie własnej wartości, gdy rzeczywistość przytłacza?

Poczucie bycia wystarczająco dobrą osobą jest niezwykle cenne. Co zrobić, by poznać to, na co się w sobie nie zgadzamy i dać sobie wobec tych rzeczy akceptację? Od czego zacząć pracę nad sobą? Jak „przytulić siebie”?

lock Zaloguj się, by uzyskać dostęp
9 minut 23 sekundy
Czy i w jaki sposób można zwalczyć wewnętrznego krytyka?

Wielu z nas zna pewnie ten wewnętrzy głos mówiący: „znów ci się nie udało” czy „jak mogłaś być tak głupia”… Czy mamy szanse chronić się przed demotywującymi sygnałami płynącymi z nas samych? Jakie są alternatywy wobec walki z wewnętrznym krytykiem? Czy możemy go poznać i oswoić?

lock Zaloguj się, by uzyskać dostęp
12 minut 17 sekundy
Jak radzić sobie z perfekcjonizmem?

Najlepiej, najszybciej, najpiękniej… Czy bycie perfekcyjnym świadczy o naszym dążeniu do rozwoju? Jak zaakceptować niedoskonałość? Co możemy zrobić, by zacząć sobie odpuszczać? Dlaczego warto nauczyć się niebycia na 100 procent?

lock Zaloguj się, by uzyskać dostęp
10 minut 11 sekundy
Jak zadbać o swój dobrostan psychiczny, aby podnieść komfort życia?

W codzienności troszczymy się o wiele osób, nierzadko zapominając o sobie i tym, co jest dobre i wartościowe dla nas. Jak poradzić sobie z gonitwą za troskami i zatrzymać się dla siebie? Dlaczego tak trudno jest nam odpoczywać? Co można zrobić, by się zregenerować i odciążyć swoją głowę i ciało?

lock Zaloguj się, by uzyskać dostęp
9 minut 30 sekundy
Po co nam w życiu wdzięczność?

Zazwyczaj większą uwagę kierujemy na to, czego nam brakuje, a nie na to, co już mamy. Na czym opiera się uważna postawa wdzięczności i jak się jej nauczyć? Dlaczego warto ją w sobie pielęgnować? Czy wdzięczność jest kluczem do dobrego i satysfakcjonującego życia?

lock Zaloguj się, by uzyskać dostęp

Przypisy