Pandemia to czas ogromnych zmian, które mogą wzbudzać strach. Dlaczego warto nauczyć się być swoim przyjacielem? Co robić, by dać samemu sobie wsparcie? Za pomocą jakich strategii zaopiekować się swoim lękiem?
Warto czasem świadomie pobyć sam na sam ze sobą. Jak sprawdzić, co u nas słychać? Co zrobić, by znaleźć przestrzeń i czas na to, by poznawać siebie i jak to wykorzystać? Dlaczego możesz odczuwać napięcie i dyskomfort w relacji ze swoim „ja”?
Poczucie bycia wystarczająco dobrą osobą jest niezwykle cenne. Co zrobić, by poznać to, na co się w sobie nie zgadzamy i dać sobie wobec tych rzeczy akceptację? Od czego zacząć pracę nad sobą? Jak „przytulić siebie”?
Wielu z nas zna pewnie ten wewnętrzy głos mówiący: „znów ci się nie udało” czy „jak mogłaś być tak głupia”… Czy mamy szanse chronić się przed demotywującymi sygnałami płynącymi z nas samych? Jakie są alternatywy wobec walki z wewnętrznym krytykiem? Czy możemy go poznać i oswoić?
Najlepiej, najszybciej, najpiękniej… Czy bycie perfekcyjnym świadczy o naszym dążeniu do rozwoju? Jak zaakceptować niedoskonałość? Co możemy zrobić, by zacząć sobie odpuszczać? Dlaczego warto nauczyć się niebycia na 100 procent?
W codzienności troszczymy się o wiele osób, nierzadko zapominając o sobie i tym, co jest dobre i wartościowe dla nas. Jak poradzić sobie z gonitwą za troskami i zatrzymać się dla siebie? Dlaczego tak trudno jest nam odpoczywać? Co można zrobić, by się zregenerować i odciążyć swoją głowę i ciało?
Zazwyczaj większą uwagę kierujemy na to, czego nam brakuje, a nie na to, co już mamy. Na czym opiera się uważna postawa wdzięczności i jak się jej nauczyć? Dlaczego warto ją w sobie pielęgnować? Czy wdzięczność jest kluczem do dobrego i satysfakcjonującego życia?